زمان مناسب برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک چه زمانی است؟

شناخت بازار هدف و آمادگی مالی بسیار مهم است

راه اندازی یک کسب و کار هرگز آسان نیست. شما باید در مورد ارائه خدمات یا محصول خود تصمیم بگیرید، مخاطبان هدف شما چه افرادی خواهند بود و زمان مناسب برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک چه زمانی است.

طبق مطالعات اخیر، 62٪ از مردم در ایالات متحده می خواهند صاحب کسب و کار کوچک خود شوند. اما واقعاً چند نفر می دانند که برای شروع، راه اندازی و توسعه یک کسب و کار کوچک چه چیزی لازم داریم؟ آیا زمان مناسبی برای شروع هر کسب و کار وجود دارد؟

تونی کلمن براون، بنیانگذار شبکه زنان در تجارت، در مصاحبه با گروه نگاه گفت: «همه ایده ها منحصر به فرد نیستند و فقط به ذهن یک نفر نمی رسد. در نهایت شخصی است که اقدام می کند، برنده می شود. بنابراین، به محض پیدا کردن یک ایده جذاب و منطقی، باید به آن عمل کنید.»

کارآفرینان دلایل زیادی برای راه اندازی کسب و کار خود ذکر می کنند، از جمله دوست نداشتن شغل فعلی، نیاز به یک منبع خلاق، یا میل به پول بیشتر و … . صرف نظر از اینکه چه چیزی به شما انگیزه می دهد، زمان و دلیل ایجاد یک تجارت باید هدفمند باشد.

در این مقاله مراحل و ملاحظات مهم برای تعیین اینکه آیا زمان مناسبی برای به ثمر رساندن سرمایه گذاری تجاری و آغاز کسب و کار کوچک شما است یا خیر، آورده شده است.

راه اندازی یک کسب و کار کوچکتحقیق کنید و مخاطب هدف خود را پیدا کنید

در قلب هر ایده عالی راه اندازی کسب و کار کوچک به این نکته باید توجه کنید که قصد دارید به چه کسی خدمات بدهید. مخاطب هدف شما افرادی است که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند. به نوبه خود این افراد می توانند به موفقیت کسب و کار شما کمک کنند. آمار نشان می دهد که 90 درصد استارتاپ ها با شکست روبرو می شوند. یکی از دلایل اصلی شکست کسب و کار کوچک، عدم تناسب محصول یا خدمات برای بازار هدف است.

برای اینکه بفهمید آیا حتی بازاری برای کسب و کار شما وجود دارد یا خیر، انجام تحقیق بسیار اهمیت دارد. کلید موفقیت کسب و کار کوچک وابسته به شناسایی نقاط قوت و پیشنهاد فروش ویژه  و در نهایت شناسایی بازار هدف شما عبارتند از:

  1. انجام تحقیقات بازار، مانند جمع آوری اطلاعات جمعیت شناختی در مورد سن، جمعیت و سرمایه
  2. تجزیه و تحلیل رفتار مصرف کننده و روندهای اقتصادی
محتوای خوب چیست و چرا برای بازاریابی شما اهمیت دارد؟
ادامه مطلب

در حالی که ایده کسب و کار کوچک خود را توسعه می دهید، از مخاطبان هدف خود نظرسنجی کنید تا بفهمید چگونه می توانید مشکلات آنها را حل کنید و نیازهای آنها را برآورده کنید. یکی از این راه‌های مناسب برای یافتن مخاطبان هدف، از طریق گروه‌های متمرکز شبکه های اجتماعی است.

به عنوان مثال، جازمین تامپسون یک مادر خلاق پس از اینکه نتوانست محصولات مرطوب کننده مناسب برای موهای دختر خود پیدا کند، برند محصولات مراقبت موی گیاهی خود، Winnie & Co را تأسیس کرد.

تامپسون در مورد ایده ایجاد کسب و کار کوچک گفت: “در جستجوی برای یافتن محصول مناسب برای موی دخترم، متوجه شدم دیگر مادران نیز همین مشکل را دارند.” تامپسون برای توسعه محصولات موی گیاهی مناسب برای کودکان خردسال، از عضویت خود در گروه های فرزندپروری فیس بوک برای برقراری ارتباط با مادران دیگر و دریافت بازخورد در مورد نیازهای آنها استفاده کرد. این به نوبه خود، او را تشویق کرد تا ایده خود را عملی کند و کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کند.

راه اندازی یک کسب و کار کوچک

ایده خود را در بازار هدف آزمایش کنید

اگر یک ایده تجاری دارید، اما مطمئن نیستید که اجرای این پروژه عملی باشد، بهترین راه برای پیدا کردن پاسخ این سوال این است که ایده خود را به آزمایش بگذارید.

در سال 2019، تونیتا وایت، صاحب برند Dopely Lit، ایده ای برای عرضه یک عطر خانگی داشت.

وایت در یک مصاحبه تلفنی گفت: «من به فکر ساخت خط تولید عطرهای خانگی بودم. من به یک منبع درآمد از کاری که دوست داشتم نیاز داشتم.»

من به عنوان مادر دو فرزند تصمیم گرفتم کار کوچکی را شروع کنم و با ساخت دو عطر ایده خود را در بازار آزمایش کنم. وایت بودجه ای برای لوازم تهیه کرد و عرضه این عطر ها در مغازه های کوچک اقدام کرد. این کارآفرین پس از آزمایش ایده کسب‌وکارش و بررسی اینکه مردم محصولاتش را دوست دارند یا خیر، تصمیم گرفت در سال 2020 کسب و کار کوچک خود را آغاز کند. خانم وایت از یک وب‌سایت و حضور در شبکه های اجتماعی برای گسترش کسب‌وکار خود استفاده کرد.

آیا زمان، انرژی و منابع کافی برای آغاز کسب و کار کوچک خود دارید؟

اگر آماده راه اندازی یک کسب و کار کوچک هستید، باید زمانی برای اختصاص دادن به ایده خود، انرژی برای عبور از روزهای سخت، منابع مالی و شبکه ای داشته باشید که از تلاش های شما حمایت کند.

تقویم محتوا
ادامه مطلب

راه اندازی یک کسب و کار کوچک

زمان و انرژی

در حالی که ممکن است برای شروع کسب و کار خود مضطرب باشید، زمان عامل مهمی است که  به خصوص در مورد خانه و زندگی حرفه ای خود باید در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، شما مادری هستید که در خانه می ماند و فرزندان کوچکی دارید اما گزینه های زیادی برای مراقبت از کودک ندارید. راه اندازی کسب و کاری که مستلزم این است که در طول روز در دسترس مشتریان خود باشید، ممکن است گزینه منطقی برای شما نباشد. یا اگر شغل سختی دارید، راه‌اندازی یک کسب‌وکار که به همان اندازه طاقت فرسا است ممکن است باعث فرسودگی سریع شما شود.

باید به ارزش ایده خود ایمان داشته باشید. فقط در نظر بگیرید که چگونه می توانید چشم انداز خود را به روشی معقول تر تبدیل کنید. اگر برنامه شما به دلیل مسئولیت های دیگر شما محدود شده است، یک برنامه کاربردی و کارآمد برای مدیریت کسب و کار خود ایجاد کنید. این اراده به شما کمک می کند که انگیزه خود را برای ماندن در تجارت و در عین حال مدیریت پروژه خود داشته باشید.

ترزا ساچل، مربی استراتژی کسب و کار و بنیانگذار Kingdom Legacy Partnerships، می گوید: «همانطور که فصول مختلفی در زندگی وجود دارد، فصل هایی در تجارت نیز وجود دارد. گاهی اوقات به دلیل شرایط زندگی ، مجبور خواهید بود خدمات کمتری را ارائه دهید، اما به این معنی نیست که کسب و کار کوچک خود را متوقف کنید.»

راه اندازی یک کسب و کار کوچک

منابع مالی

برای تامین مالی کسب و کار جدید خود چگونه برنامه ریزی می کنید؟ برای بسیاری از کارآفرینان، راه اندازی یک کسب و کار جدید به معنای ایجاد بودجه برای هزینه های عملیاتی، بازاریابی و منابع است. به عنوان بخشی از اداره کسب و کار خود، هزینه های تکراری خواهید داشت.

مقدار پولی که برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز دارید به طور قابل توجهی به نوع خدماتی که در حال ارائه آن هستید بستگی دارد. به عنوان مثال، کارآفرینی که در حال راه اندازی یک وبلاگ است، هزینه های بسیار کمتری خواهد داشت. با این حال، شخصی که کسب‌وکاری را راه‌اندازی می‌کند، به ویترین یا تجهیزات زیادی نیاز دارد، برای تأمین مالی ایده خود به یک طرح تجاری و اعتبار مالی نیاز دارد.

وقتی بررسی می کنید که آیا اکنون زمان مناسبی برای شروع کسب و کارتان است، این سوالات مهم مالی نیز باید از خود بپرسید:

  1. چقدر پول برای تامین مالی کسب و کارتان پس انداز کرده اید؟
  2. اعتبار مالی شما در چه وضعیتی است و آیا به شما کمک می کند یا مانع از راه اندازی کسب و کار کوچک شما می شود؟
  3. اگر اعتبار شما خوب نیست، برای کسب اعتبار مالی باید چه کاری انجام دهید تا آماده راه اندازی کسب و کار خود باشید؟
  4. برای تامین مالی کسب و کار خود به چه سرمایه ای نیاز دارید؟
  5. هزینه های کسب و کار شما چقدر است؟
  6. راه‌اندازی این کسب‌وکار چگونه به وضعیت مالی شما کمک می‌کند یا به آن آسیب می‌رساند (مخصوصاً اگر شغل خود را برای شروع این تجارت رها کنید)؟
 5 استراتژی PPC که موفقیت شما را تضمین می کند
ادامه مطلب

راه اندازی یک کسب و کار کوچک

پشتیبانی شبکه

توانایی برقراری ارتباط با دیگران، برای مثال از طریق کانال های اجتماعی مانند لینکدین و سازمان های حرفه ای مرتبط با صنعت برای شروع یک تجارت بسیار حائز اهمیت است.

قبل از شروع یک کسب و کار، با یک مشاور کسب و کار صحبت کنید تا به شما در انتخاب های شما کمک کند. کارآفرینی یک سفر منحصر به فرد برای هر شخصی است. شما باید با افراد مناسب ملاقات کنید و ارتباط برقرار کنید تا شبکه تجاری مناسب خود را ایجاد کنید.

ملاحظات فصلی

ملاحظات فصلی ممکن است بر توانایی شما برای راه اندازی یک تجارت تأثیر بگذارد. برخی از افراد ممکن است در ابتدای سال کسب و کار خود را راه اندازی کنند زیرا اعتقاد به شروعی تازه مرتبط با سال جدید دارند. در همین حال، برخی دیگر ممکن است بر این باور باشند که ایجاد یک تجارت باید زمانی اتفاق بیفتد که شرایط بازار برای پذیرش محصولات و خدمات آنها مناسب باشد.

به عنوان مثال، اگر شما یک نانوا هستید، منطقی است که برنامه ریزی کسب و کار خود را در بهار شروع کنید. در تابستان، می توانید برای آماده شدن برای فصل تعطیلات، محصولات تجاری خود را عرضه کنید.

راه اندازی کسب و کار کوچک

 برنامه ریزی کسب و کار کوچک

حوزه فعالیت شما هرچه که باشد، بهترین راه برای راه اندازی یک کسب و کار، ایجاد یک طرح تجاری قوی و استراتژیک و واقع بین برای اجرا و حفظ آن است. به هر حال، اداره یک کسب‌وکار نیازمند تعهد و درک مخاطبان هدف، چشم‌انداز اقتصادی صنعت و توانایی‌های مالی شماست.

با این حال، یک طرح تجاری قوی، کامل با تجزیه و تحلیل رقابتی بازار شما، می تواند دیدگاه شما را نسسبت به زمان مناسب آغاز کسب و کار شما تقویت کند و به تبدیل ایده شما به واقعیت کمک کند.

درباره نویسنده

پست های مرتبط

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید