03 277x300 - 10 روش برای تعامل و ارزیابی با کارمندان

10 روش برای تعامل و ارزیابی با کارمندان

10 روش برای تعامل و ارزیابی با کارمندان

نیروی انسانی خوب یکی از سرمایه‌های هر مجموعه‌ای هست اما این نیروی انسانی را چگونه باید پرورش داد تا بر اساس قوانین مجموعه، رفتار کند و سودآوری بالایی را برای مجموعه داشته باشد؟ چگونه می‌توان نیروی انسانی خوب را جذب کرد؟

یکی از مشکلات تمامی مراکز و شرکت‌ها بحث نیروی انسانی و عملکرد آن‌ها بوده است در این مطلب سعی می‌کنیم به مطالبی اشاره‌کنیم تا باعث شود کارمند شما باانرژی و راندمان بیشتری برای شما کار کند

به این نکته توجه کنید بیشتر کارمندان نیازمند آن هستند که بدانند شما به آن‌ها توجه می‌کنید و با صحبت با آن‌ها و بررسی مشکلات کاری آن‌ها علاج واقعه را قبل از وقوع انجام دهید.

ما در تیم نگاه 10 نکته اساسی را برای بررسی و ارزشیابی عملکرد کارمندان آورده شده است را بیان می کنیم

 • همیشه قبل از استخدام کلیه سوابق کارمندان را بررسی کنید و یک فرم کتبی داشته باشید که همیشه همراه پرونده پرسنل بایگانی شود و همراه با هر ارزیابی این مستندات مجدداً خوانده شود.
 • در مورد سهم هریک از کارمندان خود در رابطه با کار تیمی، اشتیاق در کارها، ارتباطات و سایر موارد مؤثر در فرهنگ‌ سازمانی مجموعه خود امتیاز دهید
 • اتفاقات را در محیطی آرام بررسی کنید.

ارزیابی‌ها برای شما و کارکنانتان را در محیطی آرام و به‌دوراز تنش انجام دهید این ارزیابی‌ها عاملی برای بهبود شرایط کسب‌وکار شماست و هر مشکلی راه‌حلی دارد که باید به آن دست‌یافت.

 • فرصتی برای بیان افکار و احساسات کارمندانتان به وجود آورید تا نگرانی‌های خود را بیان کنند (معمولاً راهکارهای مناسبی از این‌ گونه صحبت‌ها به دست می‌آید)
 • ارزیابی عملکرد را بر اساس بهبود عملکرد افراد برنامه‌ریزی کنید و مسائل مالی همچون حقوق را از ارزیابی کارمندان خود خارج نمایید.
 • به کارمندان خود فرصت اصلاح اشتباهات خود را بدهید. معمولاً خود کارمندان امکان بهبود فرایندهای خود رادارند پس در وهله اول با گوشزد کردن مشکلات به آن‌ها نظر خود در مورد فعالیت‌ها و سیکل سالم کاری را بدهید تا آن‌ها خود را وفق دهند.
 • برای موقعیت‌های خاص زودتر ارزیابی کنید، گاهی اوقات نیاز است که یک جلسه پیگیری را در چند هفته برنامه‌ریزی کنید تا پیشرفت برخی کارمندان مشکل‌دار را بررسی کنید.
 • خود را برای پایان همکاری آماده کنید. اگر یک کارمند نتواند با برنامه‌ ریزی‌ ها و اصول مجموعه همکاری کند و از لحاظ فرایندی به ضرر مجموعه باشد به نفع دو طرف است که رابطه کارمندی خاتمه یابد.
 • سعی کنید از کارمندانتان تعریف کنید. همیشه چیزی برای تعریف کردن پیدا می‌شود و چیزهایی مانند دستاوردها، تأییدیه‌ها، بازخوردهای مثبت، تمامی این موارد شاید کوچک باشد اما به کارمندان این حس را القا می‌کند که آن‌ها را می‌بینید و برای دیده شدن بیشتر تلاش می‌کنند.
 • اکثر افراد نمی‌توانند انتقاد را بشنوند برای این مشکل کمی چاشنی محبت و دلسوزی را در اضافه کنید تا باعث شود شنیدن انتقادها موجب بار منفی به کارمندان نشود
 • نکته مهم: این نکته را در نظر بگیرید که میزان جدیت و یا مهربانی با کارمندان به شما و کارمندتان بستگی دارد اما همیشه رویه ثابتی را در نظر بگیرید تا مانع استفاده کارمندان گردد. همیشه رویه ثابت باعث می‌شود تا کارمندان بر اساس آن رفتار خود را اصلاح نمایند.
 • فرایند ارزیابی به شما اطمینان می‌دهد که کارمندان می‌دانند دقیقه چه‌ کاری انجام می‌دهند و می‌توانند پس از گذشت یک دوره تنظیمات لازم را انجام دهند و این ساختار را به مدیریت می دهند تا به‌طور عینی در مورد عملکرد قضاوت کنند و اطمینان حاصل کنند که رفتار در حد استاندارد ثابت قرار می‌گیرد
 • برنامه‌های ارزیابی کارمندان را به ‌صورت ماهانه و یا فصلی تدوین کنید و پس از پایان هر نوبت ارزیابی بر اساس رتبه به ‌دست ‌آمده کارمندان را تشویق و یا جریمه نمایید و دلایل این امر را برای آن‌ها توضیح دهید.

این مطلب توسط متخصصان تیم نگاه تهیه شده است و برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست